Trakyadan Getir Hakkında
trakyadangetir.com Hikayesi 

Büyükşehrin içinde

Büyükşehrin içindeki küçük insan olmak, herkes gibi beni de fazlasıyla yoruyordu. İstanbul’daki 17 yıllık profesyonel iş hayatımda, bulduğum her fırsatta kendimi dinlemek, dinlenmek ve çiftçilikle uğraşan aileme destek olabilmek için Keşan, Yeşilköy’deki çiftliğimize kaçıyordum.

Çiftlikten döndüğüm her haftanın başında hayata yeniden başladığımı hissediyordum. Duruşum, bakışım, hislerim yenileniyordu. Güçleniyordum.

Gelirken Getirsene

Çalışma arkadaşlarım da bunu net bir şekilde fark ediyor ve dile getiriyordu. Bir süre sonra, bu kaçışlarım artırmaya başladı, çünkü orada rahatlıyordum. Gidiş gelişler artınca, İstanbul’daki dostlarımın, “dönerken bana da şundan alsana” talepleriyle karşılaştım.

“Serkan, gelirken Meriç Fıstığı alır mısın kardeşim?”
“Serkan, sizin cevizler çok güzeldir, gelirken alsana.”
“Peynir alır mısın Trakya’dan?”
“Helva vardı sizin orada, gelirken alsana” …

Mutluluk

Bir hafta sonu dönerken arabamın bagajı ve arka koltuk bu tarz siparişler için dolmuştu. Bunu gören arkadaşımla ayak üstü sohbet ederken, bu işten ne kazancım olduğunu sorduğunda verdiğim yanıt “mutluluk” oldu. Kendi yetiştirdiğimiz cevizi, bademi; kendi ürettiğimiz tarhanayı, sucuğu eşime dostuma ulaştırıyordum ve ben yaptığım bu işten mutlu oluyordum. Madem mutlu olduğum bir şey yapıyordum, bunu mutlu olduğum bir iş haline getirebilirdim. Öyle de yaptık. Kıvanç Akturk ve Hasan Çakmak ile beraber. TrakyadanGetir.com’u kurmaya karar verdik.

Trakya'dan

Şimdi, kendi çiftliğimizde ürettiğimiz cevizi, bademi, Meriç Fıstığını, balı, reçeli, tarhanayı, ev eriştesini, kuskusu, makarnayı, doğal sirkeli turşuyu ve salçalarımızı,
Çakmak Besi Çiftliğimizde yetiştirdiğimiz besi danalarımızı Trakya’daki kasaplarımızda işleyerek ürettiğimiz dana sucuğunu, dana-manda ve dana-keçi karışık sucukları, dana kavurma ve kuru etleri,
Trakya Bölgesi’nde üretilen en az 6 ay dinlendirilmiş Şirden mayalı Edirne Beyaz Peyniri, Kırklareli klasik peyniri, Şirden Mayalı Ezine Beyaz Peyniri ve en az 1 yıl dinlendirilmiş Şirden Mayalı karışık paçal (Koyun, Keçi ve İnek) Trakya Kaşarı, İnek ve İnek-Manda Karışık Peyniri, Süt Kaymağı ve Yayık Tereyağı,Trakya Bölgesi’nin coğrafi işaretli ürünleri İpsala Pirinci, Mahmutbey Kurufasülyesi ve yerli üretim bakliyatları, Günlük Simental Çiğ İnek Sütü ve günlük ev yoğurdunu,

Getir

Beylikdüzü’ndeki Makyol Yaşam Sitesi’nde yer alan şubemizde ve TrakyadanGetir.com’da satışını gerçekleştiriyoruz. Trakya’nın doğal ve organik ürünlerini tüm Türkiye ile buluşturuyoruz.


Kısaca biz, her bişeyciğimizi TrakyadanGetir’iyoruz. 😊
Web sitemize ve şubemize bekliyoruz.

 
Serkan Çakmak
TrakyadanGetir.com Kurucusu

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR