PİRİNÇ İPSALA BALDO 1KG
PİRİNÇ İPSALA BALDO 1KG

Pirinç İpsala Baldo 1kg

Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)

Baldo pirinç iri taneli, kokusuz, camsı ve mat görünüme sahip bir pirinç türüdür. Pişirildiğinde tane tane ayrılması, hafifliği ve yüksek su çekme kapasitesi ile baldo pirinç genellikle pilavlık olarak tercih edilmektedir.

:

Baldo pirinç iri taneli, kokusuz, camsı ve mat görünüme sahip bir pirinç türüdür.

Pişirildiğinde tane tane ayrılması, hafifliği ve yüksek su çekme kapasitesi ile baldo pirinç genellikle pilavlık olarak tercih edilmektedir.

_________________________________

Dünya nüfusunun önemli bir bölümünün günlük kalori ihtiyacının yarısını karşılayan pirinç, Türk sofralarının da vazgeçilmezi konumundadır. Doyurucu ve besleyici yönüyle baldo pirinç, diğer pirinç türleriyle benzer özellikler taşır. Protein, karbonhidrat, fosfor, demir, kalsiyum elementlerinin yanı sıra B1, B2, B3 vitaminleri ve düşük miktarda A ve C vitamini içerir. Ayrıca bünyesinde kas gelişiminden sorumlu sekiz farklı aminoasit barındırır.

_________________________________

Baldo pirinç nasıl saklanır?

Baldo pirinç mümkün olduğunca kokudan uzak ortamlarda muhafaza edilmelidir.

Güneş ışığı görmeyen, 18 derece civarındaki rutubetsiz ortamlarda ve mümkünse bez torba içinde saklanması tavsiye edilmektedir.

_________________________________

PİŞİRME ÖNERİSİ:

Pilavınızın tane tane ve lezzetli olması için pirincinizi bolca yıkayarak üstündeki nişastalardan arındırın. Ardından yaklaşık yarım saat soğuk suda bekletin ve kavurmadan önce iyice süzerek suyunu alın. Böylece pişirme süresi kısalır, pilavınız daha lezzetli ve besleyici olur. Pilavı pişirirken içinde bir miktar limon suyu eklerseniz rengi beyazlaşır.

Bunları Biliyor musunuz ?

  • İyi pilav pişirebilmek için suyunu iyi ayarlamak gerekir.
  • Pirinçler cinslerine ve yapılarındaki nemlerine göre ortalama 1 ölçüye 1,5-2 ölçü su kullanılır.
  • Pilavın tane tane ve beyaz olmasını istiyorsanız içerisine 3-4 damla limon suyu koyun.

İpsala Baldo Pirinç Trakya bölgemizde üretilip, temiz ve sağlıklı ortamlarda paketlenmiştir. Bu piriç sadece Trakya bölgesine özgüdür. Eşsiz tadı ve uygun fiyatıyla bu ürünü şimdi deneyin! Trakyadangetir.com bu lezzeti artık kapınıza kadar getiriyor.