Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400 GR
Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400 GR
Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400 GR
Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400 GR

Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400 GR

Fiyat : ₺149,00(KDV Dahil)

İçindekiler : Tozşeker (%100 pancar şekeri), tahin (%100 susam), çöven suyu, limon tuzu

Susamın değişik işlemlere tutulması ve ezilmesi sureti ile tahin elde edilmektedir. Daha çok kış aylarında vücudu soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıklardan korunmak için çoğunlukla tüketilmektedir. E, C ve B vitaminleri içermektedir.

 

:

Dünya’nın birçok bölgesinde (Balkanlar, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Asya, Rusya, son zamanlarda da İngiltere ve Amerika’da) bilinen ve yaygınlaşan tahin helvası, bu ülkelerde “Türk balı”, “Türk tatlısı”, “Türk helvası” diye tanıtılmaktadır.

_______________

Türk Gıda Kodeksi´ne (Teblig 2008/6) göre, şeker, içme suyu ve sitrik asit veya tartarik asit ile gerektiğinde yenilebilir glikoz şurubu katıldıktan sonra pişirilerek elde edilen şeker şurubunun ağdalaştırılıp çöven ekstraktı (Radix saponariae Albae sive L.) ve/veya modifiye proteinler ile beyazlaştırıldıktan sonra tekniğine uygun olarak tahin ile karıştırılıp yoğrulması ve gerektiğinde çeşni maddeleri ilavesi ile tekniğine uygun olarak hazırlanan katı, homojen ince lifli yapıda ürüne helva denir.

_______________

Daha çok kış aylarından tüketilmekte olan tahin, soğuk algınlığı, grip gibi kış hastalıklarını önler. Vücut direncini arttırarak bu hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır. Ayrıca hastalık döneminin da daha hızlı ve etkin bir şekilde atlatılmasına da yardımcı olmaktadır. Vücuda enerji vermekte olan tahin pekmez ile birlikte tüketildiği görülmektedir. Tahin ve pekmez bir arada kış aylarında hastalıklara karşı bir siper görevi görmektedir. Tahin yine mezelerde ve bazı yemeklerde sos olarak da kullanılmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı vücut direncini arttırır. Hücre yapısını koruyucu özelliği sayesinde de kanserli hücreler ile aktif bir şekilde savaşır. Hammaddesi olan susamda bulunan kalsiyum ile yararlı yağlar kemiklerin korunmasına yardımcı olur. Sindirim sisteminin daha aktif çalışmasını sağlayarak kabızlığın giderilmesinde etkilidir. Zengin miktarda ki kalsiyum içeriği kemiklerin güçlenmesine ve kemik erimesine karşı kemiklerin daha dayanıklı olmasına yardımcı olur. Gelişme çağında ki çocukların kemik gelişiminin sağlıklı olması için kalsiyum ihtiva eden besin maddelerinin tüketilmesine büyük özen gösterilmesi gerekmektedir. Tahinde çocukların kemiklerinin korunması ve sağlıklı olarak gelişmesini sağlaması nedeni ile uzman hekimler tarafından düzenli olarak çocuklara yedirilmesi önerilmektedir. Yine tahin enerji deposu olmasından ötürü okul çağında ki çocukların vücut direncini ve enerjisini arttırır.

_______________

Susamın değişik işlemlere tutulması ve ezilmesi sureti ile tahin elde edilmektedir. Daha çok kış aylarında vücudu soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıklardan korunmak için çoğunlukla tüketilmektedir. E, C ve B vitaminleri içermektedir. Hücre yapısının dostu olarak adlandırılan tahin ya da diğer bir adı ile tahan hücrenin yapısını korumaktadır. Ana maddesi olan susam sıcak iklim koşullarında yetişmektedir. Ülkemizde Akdeniz Bölgesinde ve yaz kış sıcaklık farkının fazla olmadığı yerlerde kendisine yaşam şansı bulmaktadır. Susam yağ ve protein açısından çok zengin bir besin maddesidir. Tahin uygun ortamda saklanması durumunda bozulmadan uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Fosfor, kalsiyum, demir ile B1 vitamini ve lif kaynağıdır.

Afiyet olsun...

Helvamızda glikoz şurubu ve emilgatör yoktur. Bu nedenle yağlanma görülebilir. Tahinin kendi yağıdır (susam yağı).
Buzdolabında kapağı kapalı muhafaza edilmesini öneririz.
Etiketler
Trakya, Trakya Ahmetbey, Trakya Ahmetbey Doğal, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400 GR, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin Helvası GR, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin 400, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin 400 GR, Trakya Ahmetbey Doğal Tahin GR, Trakya Ahmetbey Doğal Helvası, Trakya Ahmetbey Doğal Helvası 400, Trakya Ahmetbey Doğal Helvası 400 GR, Trakya Ahmetbey Doğal Helvası GR, Trakya Ahmetbey Doğal 400, Trakya Ahmetbey Doğal 400 GR, Trakya Ahmetbey Doğal GR, Trakya Ahmetbey Tahin, Trakya Ahmetbey Tahin Helvası, Trakya Ahmetbey Tahin Helvası 400, Trakya Ahmetbey Tahin Helvası 400 GR, Trakya Ahmetbey Tahin Helvası GR, Trakya Ahmetbey Tahin 400, Trakya Ahmetbey Tahin 400 GR, Trakya Ahmetbey Tahin GR, Trakya Ahmetbey Helvası, Trakya Ahmetbey Helvası 400, Trakya Ahmetbey Helvası 400 GR, Trakya Ahmetbey Helvası GR, Trakya Ahmetbey 400, Trakya Ahmetbey 400 GR, Trakya Ahmetbey GR, Trakya Doğal, Trakya Doğal Tahin, Trakya Doğal Tahin Helvası, Trakya Doğal Tahin Helvası 400, Trakya Doğal Tahin Helvası 400 GR, Trakya Doğal Tahin Helvası GR, Trakya Doğal Tahin 400, Trakya Doğal Tahin 400 GR, Trakya Doğal Tahin GR, Trakya Doğal Helvası, Trakya Doğal Helvası 400, Trakya Doğal Helvası 400 GR, Trakya Doğal Helvası GR, Trakya Doğal 400, Trakya Doğal 400 GR, Trakya Doğal GR, Trakya Tahin, Trakya Tahin Helvası, Trakya Tahin Helvası 400, Trakya Tahin Helvası 400 GR, Trakya Tahin Helvası GR, Trakya Tahin 400, Trakya Tahin 400 GR, Trakya Tahin GR, Trakya Helvası, Trakya Helvası 400, Trakya Helvası 400 GR, Trakya Helvası GR, Trakya 400, Trakya 400 GR, Trakya GR, Ahmetbey, Ahmetbey Doğal, Ahmetbey Doğal Tahin, Ahmetbey Doğal Tahin Helvası, Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400, Ahmetbey Doğal Tahin Helvası 400 GR, Ahmetbey Doğal Tahin Helvası GR, Ahmetbey Doğal Tahin 400, Ahmetbey Doğal Tahin 400 GR, Ahmetbey Doğal Tahin GR, Ahmetbey Doğal Helvası, Ahmetbey Doğal Helvası 400, Ahmetbey Doğal Helvası 400 GR, Ahmetbey Doğal Helvası GR, Ahmetbey Doğal 400, Ahmetbey Doğal 400 GR, Ahmetbey Doğal GR, Ahmetbey Tahin, Ahmetbey Tahin Helvası, Ahmetbey Tahin Helvası 400, Ahmetbey Tahin Helvası 400 GR, Ahmetbey Tahin Helvası GR, Ahmetbey Tahin 400, Ahmetbey Tahin 400 GR, Ahmetbey Tahin GR, Ahmetbey Helvası, Ahmetbey Helvası 400, Ahmetbey Helvası 400 GR, Ahmetbey Helvası GR, Ahmetbey 400, Ahmetbey 400 GR, Ahmetbey GR, Doğal, Doğal Tahin, Doğal Tahin Helvası, Doğal Tahin Helvası 400, Doğal Tahin Helvası 400 GR, Doğal Tahin Helvası GR, Doğal Tahin 400, Doğal Tahin 400 GR, Doğal Tahin GR, Doğal Helvası, Doğal Helvası 400, Doğal Helvası 400 GR, Doğal Helvası GR, Doğal 400, Doğal 400 GR, Doğal GR, Tahin, Tahin Helvası, Tahin Helvası 400, Tahin Helvası 400 GR, Tahin Helvası GR, Tahin 400, Tahin 400 GR, Tahin GR, Helvası, Helvası 400, Helvası 400 GR, Helvası GR, 400, 400 GR, GR,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR