Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün
Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün

Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺300,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺250,00(KDV Dahil)
Ücretsiz Kargo!

Bağışıklığa yardımcı,

vitamin deposu paket!

4 Farklı Leziz Peynir Çeşitleri
Eski/Taze Kaşarlar
Enfes Trakya Acı Sosu
Probiyotik Deposu Karışık Turşu
Gerçek Trakya Tarhanası
Nefis Sucuk
Özel Kuru Et
Büyük Karışık Pancar Sulu Turşu

:

BAĞIŞIKLIĞA YARDIMCI

TAM 12 FARKLI ÜRÜN

 

Süzülmüş Karışık Peynir 350-400gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Sert Edirne Peyniri 300-350gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Ezine Peyniri 300-350gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Çiftçi Beyaz Peynir 300-350

>ürünü ayrıca görüntüle
Trakya Eski Kaşar Keçi/Koyun 250gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Çirozlar Kaşar Peyniri 250gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Hocaoğlu Trakya Acı Sos

>ürünü ayrıca görüntüle
Büyük Karışık Turşu

>ürünü ayrıca görüntüle
Trakya Tarhanası 500gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Kaymazlar Sucuk 500gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Kuru Et 100gr

>ürünü ayrıca görüntüle
Büyük Karışık Pancar Sulu Turşu

>ürünü ayrıca görüntüle

 

 

 

 

Probiyotik Faydaları Nelerdir?

1. Probiyotikler Sindirim Sisteminizdeki Dost Bakterileri Dengelemeye Yardımcı Olur

Probiyotikler, "iyi" bakterileri içermektedir. Bunlar tüketildiğinde, sağlığa faydası olabilecek canlı mikroorganizmalardır.

Bu yararların; probiyotiklerin sahip olduğu, bağırsak bakterilerinin doğal dengesini geri kazandırma yeteneğinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Bir dengesizlik, çok fazla kötü bakteri olduğu ve yeterince iyi bakteri olmadığı anlamına gelmektedir ve bu durum hastalık, antibiyotik gibi ilaçlar, zayıf beslenme ve daha birçok sebeple gerçekleşebilir. Bunun sonucunda sindirim sorunları, alerji, zihinsel sağlık sorunları, obezite ve daha fazlası oluşabilir.

Probiyotikler genellikle fermente gıdalarda bulunur veya takviye olarak da alınabilir. Dahası probiyotik kullanımı, çoğu insan için güvenli görünmektedir.

2. Probiyotikler İshalin Önlenmesi ve Tedavisine Yardımcı Olabilir

Probiyotikler, ishali önleme veya şiddetini azaltma yetenekleriyle bilinmektedir.

İshal, genel olarak antibiyotik almanın yaygın bir yan etkisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Antibiyotiklerin bağırsaktaki iyi ve kötü bakterilerin dengesini olumsuz yönde etkilemesi nedeniyle meydana gelir.

Bazı çalışmalar probiyotik kullanımının, antibiyotik kaynaklı ishal oluşumunun azaltılmasıyla ilişkili olduğunu öne sürmektedir.

Bir çalışmada araştırmacılar; probiyotik almanın, antibiyotikle kaynaklı ishali %42 azalttığını bulmuşlardır.

Probiyotikler ayrıca, antibiyotiklerle alakalı olmayan diğer ishal türleri için de yardımcı olabilir. 35 çalışmanın geniş bir incelemesi; belirli probiyotik türlerinin bulaşıcı ishal süresini ortalama 25 saat azaltabildiğini bulmuştur.

Buna ek olarak probiyotiklerin, çokça seyahat eden kişilerin ishal riskini %8 oranında azalttığı keşfedilmiştir. Ayrıca, diğer nedenlerden kaynaklı ishal riskini çocuklarda %57, yetişkinlerde ise %26 oranında azaltmıştır.

Etkinliği, alınan probiyotik türüne ve dozuna bağlı olarak değişmektedir. Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei ve maya Saccharomyces boulardii gibi suşlar, azalan ishal riski ile en yaygın olarak ilişkilendirilen türlerdir.

3. Probiyotik Takviyeler Bazı Zihinsel Sağlık Bozukluklarını İyileştirir

Artan sayıda çalışma bağırsak sağlığını ruh ve akıl sağlığına bağlamaktadır.

Hem hayvanlar hem de insanlar üzerinde yapılan çalışmalar; probiyotik takviyelerinin, bazı zihinsel sağlık bozukluklarını iyileştirebileceğini keşfetmektedir.

1-2 ay boyunca Bifidobacterium ve Lactobacillus mikroorganizmalarıyla takviye edilen 15 insan çalışmasının gözden geçirilmesi; kaygı, depresyon, otizm, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB) ve hafızayı iyileştirebilmede bu suşların etkili olduğu bulunmuştur.

Yapılan bir çalışmada; 6 hafta boyunca 70 kimya işçisi takip edilmiştir. Günde 100 gram probiyotik yoğurt tüketen veya günlük bir probiyotik kapsül alan kişiler genel sağlık, depresyon, kaygı ve stres gibi sorunlarda olumlu gelişmeler deneyimlemiştir.

Depresyonlu 40 hastanın çalışmasında da benzer faydalar görülmüştür. 8 hafta boyunca probiyotik takviyeleri alan kişilerin probiyotik almayan kişilere kıyasla, depresyon seviyelerinin düştüğü, C-reaktif protein (iltihaplanma belirteci) ve insülin gibi hormonların seviyelerinin azaldığı görülmüştür.

4. Bazı Probiyotik Suşları Kalbinizi Sağlıklı Tutmaya Yardımcı Olabilir

Probiyotikler, LDL ("kötü") kolesterolü ve kan basıncını düşürerek kalbinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Bazı laktik asit üreten bakteriler, bağırsaktaki safrayı parçalayarak kolesterolü azaltabilir.

Doğal olarak ve çoğunlukla kolesterolden oluşan bir sıvı olan “safra”, sindirime yardımcı olur.

Probiyotikler safrayı parçalayarak, kana kolestrol olarak girebileceği yer olan bağırsakta, tekrardan emilmesini engelleyebilir.

5 çalışmanın gözden geçirilmesinde; 2-8 hafta boyunca probiyotik yoğurt yemenin, toplam kolesterolü %4 ve LDL kolesterolü %5 azalttığı bulunmuştur.

Probiyotik tüketmek ayrıca, kan basıncını düşürebilir. 9 çalışmanın gözden geçirilmesinde; probiyotik takviyelerin, kan basıncını ılımlı şekilde düşürdüğü bulunmuştur. Kan basıncı ile ilgili herhangi bir yarar elde etmek için takviye kullanımının, 8 haftalık bir süreyi ve günlük 10 milyon koloni oluşturan birimi (CFU) aşması gerekiyordu.

5. Probiyotikler Belirli Alerjilerin ve Egzamanın Şiddetini Azaltabilir

Bazı probiyotik suşları, çocuklarda ve bebeklerde egzama şiddetini azaltabilir.

Bir çalışmada; probiyotik takviyeli sütle beslenen bebeklerin egzama belirtilerinde, probiyotiksiz sütle beslenen bebeklerle karşılaştırıldığında iyileşme tespit edilmiştir.

Bir başka çalışmada ise, hamilelik sırasında probiyotik alan kadınların çocukları izlenmiştir. Bu çocuklar yaşamın ilk iki yılında, %83 daha düşük egzama riski taşıyorlardı.

Bununla birlikte, probiyotikler ile azalan egzama şiddeti arasındaki bağlantı hala zayıf ve daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir.

Bazı probiyotikler ayrıca süt veya süt alerjisi olan kişilerde iltihaplı tepkileri azaltabilir. Ancak, bu durum hakkında kanıtlar zayıftır ve daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

6. Probiyotikler Belirli Sindirim Bozukluklarının Belirtilerini Azaltmaya Yardımcı Olabilir

Bifidobacterium ve Lactobacillus suşlarından belirli probiyotik türleri, hafif ülseratif koliti olan kişilerde semptomları iyileştirmiştir.

Şaşırtıcı bir şekilde bir çalışmada; Escherichia coli Nissle probiyotik türü takviye edilen ülseratif kolitli kişilerde bu türün, remisyonun korunmasında ilaçlar kadar etkili olduğu bulunmuştur

Bununla birlikte, probiyotiklerin Crohn hastalığının belirtileri üzerinde çok az etkisi olduğu görülmektedir.

Yine de probiyotikler, diğer bağırsak bozukluklarına fayda sağlayabilir. Yapılan ilk araştırmalar; probiyotiklerin, irritabl barsak sendromu (IBS) belirtilerine yardımcı olabileceklerini öne sürmektedir.

7. Probiyotikler Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirmeye Yardımcı Olabilir

 

Probiyotikler bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir ve zararlı bağırsak bakterilerinin gelişimini engelleyebilir.

Ayrıca bazı probiyotiklerin, vücutta doğal antikorların üretimini arttırdığı gösterilmiştir. Ayrıca IgA üreten hücreler, T lenfositleri ve doğal öldürücü hücreler gibi immün hücreleri de artırabilirler.

Büyük bir derleme; probiyotik almanın solunum yolu enfeksiyonu olasılığını ve süresini azalttığını bulmuştur. Ancak, bu derlemedeki kanıtların kalitesi oldukça düşüktür.

570’den fazla çocuğu içeren bir başka çalışma; Lactobacillus GG kullanmanın, solunum yolu enfeksiyonlarının sıklığını ve şiddetini %17 oranında azalttığını bulmuştır.

“Probiyotik Lactobacillus crispatus” un ayrıca, kadınlarda idrar yolu enfeksiyonları riskini %50 oranında azalttığı gösterilmiştir.

 

EKONOMİK PROBİYOTİKPAKETİMİZİ İNCELEYİN!

7 FARKLI ÜRÜN

 

BAĞIŞIKLIĞA YARDIMCI

SADECE 130TL

ÜCRETSİZ KARGO!

 

 

satın almak veya incelemek için görsele dokunun.

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Full, Full Probiyotik, Full Probiyotik Paketi, Full Probiyotik Paketi -, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Yardımcı Ürün, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa 12, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi - Bağışıklığa Ürün, Full Probiyotik Paketi - Yardımcı, Full Probiyotik Paketi - Yardımcı 12, Full Probiyotik Paketi - Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi - Yardımcı Ürün, Full Probiyotik Paketi - 12, Full Probiyotik Paketi - 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi - Ürün, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa Yardımcı, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa Yardımcı 12, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa Yardımcı Ürün, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa 12, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi Bağışıklığa Ürün, Full Probiyotik Paketi Yardımcı, Full Probiyotik Paketi Yardımcı 12, Full Probiyotik Paketi Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi Yardımcı Ürün, Full Probiyotik Paketi 12, Full Probiyotik Paketi 12 Ürün, Full Probiyotik Paketi Ürün, Full Probiyotik -, Full Probiyotik - Bağışıklığa, Full Probiyotik - Bağışıklığa Yardımcı, Full Probiyotik - Bağışıklığa Yardımcı 12, Full Probiyotik - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik - Bağışıklığa Yardımcı Ürün, Full Probiyotik - Bağışıklığa 12, Full Probiyotik - Bağışıklığa 12 Ürün, Full Probiyotik - Bağışıklığa Ürün, Full Probiyotik - Yardımcı, Full Probiyotik - Yardımcı 12, Full Probiyotik - Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik - Yardımcı Ürün, Full Probiyotik - 12, Full Probiyotik - 12 Ürün, Full Probiyotik - Ürün, Full Probiyotik Bağışıklığa, Full Probiyotik Bağışıklığa Yardımcı, Full Probiyotik Bağışıklığa Yardımcı 12, Full Probiyotik Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik Bağışıklığa Yardımcı Ürün, Full Probiyotik Bağışıklığa 12, Full Probiyotik Bağışıklığa 12 Ürün, Full Probiyotik Bağışıklığa Ürün, Full Probiyotik Yardımcı, Full Probiyotik Yardımcı 12, Full Probiyotik Yardımcı 12 Ürün, Full Probiyotik Yardımcı Ürün, Full Probiyotik 12, Full Probiyotik 12 Ürün, Full Probiyotik Ürün, Full Paketi, Full Paketi -, Full Paketi - Bağışıklığa, Full Paketi - Bağışıklığa Yardımcı, Full Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12, Full Paketi - Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün, Full Paketi - Bağışıklığa Yardımcı Ürün, Full Paketi - Bağışıklığa 12, Full Paketi - Bağışıklığa 12 Ürün, Full Paketi - Bağışıklığa Ürün, Full Paketi - Yardımcı, Full Paketi - Yardımcı 12, Full Paketi - Yardımcı 12 Ürün, Full Paketi - Yardımcı Ürün, Full Paketi - 12, Full Paketi - 12 Ürün, Full Paketi - Ürün, Full Paketi Bağışıklığa, Full Paketi Bağışıklığa Yardımcı, Full Paketi Bağışıklığa Yardımcı 12, Full Paketi Bağışıklığa Yardımcı 12 Ürün, Full Paketi Bağışıklığa Yardımcı Ürün, Full Paketi Bağışıklığa 12, Full Paketi Bağışıklığa 12 Ürün, Full Paketi Bağışıklığa Ürün, Full Paketi Yardımcı,